رئیس سازمان جهانی فوتبال ساحلی در منطقه آزاد انزلی:
۱۳۹۵/۰۱/۲۸ ۱۲:۳۲ چاپ
گیل نگاه: رئیس هیات فوتبال گیلان معرفی این استان به عنوان قطب فوتبال ساحلی را از اهداف دعوت از جان کاسکو برشمرد و گفت: گرفتن امتیاز میزبانی جام جهانی فوتبال ساحلی، دستاورد سفر رئیس سازمان جهانی فوتبال ساحلی به گیلان است. وی افزود: هیات فوتبال گیلان با هدف معرفی این استان به عنوان قطب فوتبال ساحلی کشور، درخواست بازدید رئیس فدراسیون جهانی فوتبال ساحلی را از گیلان و منطقه آزاد انزلی مطرح کرد. الماسخاله با بیان اینکه نخستین دوره مسابقات کشوری فوتبال ساحلی در گیلان برگزار شده بود ، تصریح کرد: بالغ بر یک چهارم از اعضای تیم ملی فوتبال ساحلی و همچنین بازیکنان این رشته در لیگ برتر کشور، گیلانی هستند. وی با اشاره به انجام هماهنگی هیات فوتبال گیلان با فدراسیون فوتبال و منطقه آزاد انزلی برای انجام این بازدید گفت: نشان دادن توانمندی و روند توسعه امکانات زیرساختی فوتبال ساحلی در گیلان و منطقه آزاد انزلی و همچنین اخذ امتیاز میزبانی جام جهانی فوتبال ساحلی دراین استان ، از دیگر اهداف دعوت از کاسکو بود. رئیس هیات فوتبال گیلان افزود : میزبانی مسابقات جهانی موجب آماده سازی زیرساخت ها شده و می توان شاهد احداث اولین استادیوم استاندارد فوتبال ساحلی کشور و همچنین برگزاری اولین دوره مسابقات بین المللی فوتبال ساحلی در استان گیلان بود. الماسخاله با تشکر از مساعدت مدیرعامل منطقه آزادانزلی درخصوص همکاری همه جانبه با هیات فوتبال گیلان و تکمیل زیرساخت های ورزشی خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات بین المللی در منطقه آزاد رونق اقتصادی ، تجاری و گردشگری این منطقه را نیز افزایش می دهد. وی با اشاره به پتانسیل و توانمندی های موجود در منطقه آزاد انزلی گفت: با توجه به راه های ارتباطی و دسترسی آسان به گیلان نسبت به سایر استان های کشور، شرایط لازم برای تحقق میزبانی این استان در جام جهانی فوتبال ساحلی وجود دارد. الماسخاله با اظهار امیدواری از تایید توانمندی و امکانات منطقه آزاد انزلی از سوی رئیس سازمان جهانی فوتبال ساحلی تاکید کرد: گیلان توانایی زیادی در امر ورزش داشته و تنها نیازمند تکمیل زیرساخت های ورزشی است که با همت همه مسئولان این امر نیز محقق خواهد شد. رئیس سازمان جهانی فوتبال ساحلی با هماهنگی های انجام شده از جانب هیات فوتبال استان گیلان با فدراسیون فوتبال کشور و منطقه آزاد انزلی، روز گذشته (جمعه) از امکانات و توانمندی های منطقه آزادانزلی درخصوص فوتبال ساحلی بازدید و قول مساعدت در ارتباط با واگذاری میزبانی مسابقات جهانی فوتبال ساحلی به منطقه آزاد انزلی به شرط تکمیل مجموعه ورزشی فوتبال ساحلی براساس استانداردهای جهانی را اعلام کرد. پس از بازدید از منطقه آزاد انزلی جلسه ای نیز با حضور رئیس سازمان جهانی فوتبال ساحلی ، رئیس دپارتمان فوتبال ساحلی کشور، رئیس هیات فوتبال ، مدیرکل ورزش و جوانان ، رئیس مجمع نمایندگان گیلان و مدیرعامل منطقه آزادانزلی در منطقه آزاد برگزار شد.

برگزاری مسابقات جهانی فوتبال ساحلی در فصل پاییز

photo_2016-04-16_11-31-42

«جان کاسکو» عصر جمعه در حاشیه بازدید از امکانات فوتبال ساحلی منطقه آزاد انزلی، در نشست خبری که با حضور مدیرعامل منطقه آزاد انزلی، رئیس مجمع نمایندگان گیلان، مسئولان ورزش و رئیس هیئت فوتبال استان برگزار شد، با ابراز رضایت از همکاری با منطقه آزاد انزلی تصریح کرد: مسابقات جهانی فوتبال ساحلی در گیلان و با نام «دریای خزر» برگزار می شود.

وی با اشاره به خصوصیات نیک ورزش عنوان کرد: نزدیک شدن مردم جهان به همدیگر از جاذبه های خوب ورزش است و همه را مانند اعضای خانواده گرد هم می آورد.

کاسکو از گسترش روابط در حوزه های دیگر خبرداد و گفت: امیدوارم در سال های آینده علاوه بر ورزش، روابط سیاسی، تجاری، اقتصادی و گردشگری نیز با کشور ایران بیش از پیش شود.

در ادامه این نشست رئیس دپارتمان فوتبال ساحلی کشور نیز اظهار کرد: پس از بررسی های صورت گرفته و با توجه به شرایط آب و هوایی استان گیلان، برگزاری مسابقات جهانی در فصل پاییز مناسب خواهد بود.

پریا شهریاری افزود: رئیس سازمان جهانی فوتبال ساحلی ضمن بازدید از امکانات موجود در کشور بسیار راضی بوده و بنا به گفته وی، تصور اینکه ایران چنین امکانات و پتانسیلی داشته باشد دور از ذهن بوده است.

وی با اشاره مقام های بین المللی و جهانی فوتبال ساحلی ایران خاطرنشان کرد: استان گیلان یکی از قطب های فوتبال ساحلی کشور بوده زیرا علاوه بر اینکه سه نماینده در لیگ برتر داشته بیش از نیمی از بازیکنان اصلی تیم ملی فوتبال ساحلی را گیلانیان تشکیل می دهند.

رئیس دپارتمان فوتبال ساحلی کشور با اشاره به استادیوم های موجود در استان گیلان تصریح کرد: درصورتی که مجموعه ورزشی با امکانات و استانداردهای جهانی درمنطقه آزاد انزلی احداث شود، واگذاری میزبانی مسابقات جهانی فوتبال ساحلی به گیلان بلا مانع خواهد بود.

photo_2016-04-16_11-20-58

 همدلی بین مسئولان

در ادامه این نشست رئیس مجمع نمایندگان گیلان نیز با اشاره به ظرفیت های موجود در منطقه آزاد انزلی اظهار کرد: این منطقه از توانمندی بالایی برخوردار بوده و توانایی برگزاری مسابقات به بهترین شکل ممکن را دارا است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با ابراز رضایت از عملکرد منطقه آزاد انزلی تصریح کرد: هر گونه همکاری توسط مسئولان در راستای برگزاری هرچه بهتر این یه عمل می آید.

 مدیرعامل منطقه آزاد انزلی نیز با اشاره به ویژگی میهمان نوازی گیلانی ها عنوان کرد: مردم گیلان به مهمان نوازی معروف بوده و هیچ دغدغه ای در مورد میزبانی و برگزاری این مسابقات وجود نخواهد داشت.

رضا مسرور در مورد خواسته فدراسیون جهانی فوتبال ساحلی در راستای ساخت استادیوم افزود: با توجه به اینکه در حال ساخت بزرگترین بندر و مجتمع تجاری هستیم، ساخت یک ورزشگاه برای منطقه آزاد انزلی کار دشواری نبوده و فقط منتظر ارسال ضوابط ساخت ورزشگاه از سوی فنسیون فوتبال ساحلی هستیم.

وی با اشاره به اینکه تمامی امکانات استان در راستای برگزاری هرچه بهتر مسابقات به کار گرفته می شود خاطرنشان کرد: مسابقات جهانی فوتبال ساحلی را به بهترین شکل درگیلان برگزار می کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان نیز در این نشست گفت: حضور تمام مسئولان استان و کشور در این جلسه بیانگر تعامل بین دستگاه ها و مسئولان اجرایی است.

مسعود رهنما افزود: با همت و توانمندی موجود می توانیم میزبان شایسته ای برای برگزاری مسابقات باشیم.

photo_2016-04-16_11-20-40

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code